Velo slēpņošana

«Garmin X Rāmkalni velo slēpņošana» ir piedzīvojums dabā ar pārbaudījumiem, orientēšanos, meklēšanu un atrašanas prieku. Ar Garmin navigācijas ierīci, jādodas 16 km garajā velo maršrutā «Rāmkalni» – Vangažu baznīca – «Rāmkalni», pēc dotajām norādēm jāmeklē slēpņi, jānoraksta vārdi, precīzi jāatkodē ziņojums un finišā saņem dāvanu! Maršruts ir piemērots kā piedzīvojumu meklētājiem, tā ģimenēm un romantiskiem braucienam divatā. Tas ved cauri klusiem meža ceļiem un ir bagāts ar skaistiem skatiem, kā arī dabas un kultūras apskates objektiem. Kopējais maršrutā pavadītais laiks līdz 3h.


Par maršrutu:
16 km (~2h) "Rāmkalni" – Vangažu baznīca – "Rāmkalni"


Lai būtu interesantāka braukšana, īsāko maršrutu esam papildinājuši ar pasaulē pazīstamā „geocaching” jeb slēpņošanas elementiem. Proti, ar Garmin navigācijas ierīci rokās jādodas velomaršrutā un pēc dotajām norādēm jāmeklē slēpņi, jānoraksta vārdi, precīzi jāatkodē ziņojums un finišā saņem dāvanu!
Sākot braukšanu velo slēpņotājs saņem karti un paša vai īrēts velosipēds tiek aprīkots ar „Garmin” navigācijas ierīci. Tuvojoties kontrolpunktam, ierīce uztver signālus un raida ziņu kur paslēpts slēpnis, tad atliek tikai atrast to. Pie punkta var nonākt gan lasot karti, gan, izmantojot GPS koordinātes. Katrā kontrolpunktā ir apslēpta vēstījuma daļa. Atrodot visus kontrolpunktus, var salikt kopā visu vēstījumu. Finišā pareizi jāatkodē dzejnieka Imanta Ziedoņa atziņa.
Pareizi atkodējot saņem dāvaniņu no Rāmkalniem.
Pa ceļam, meklējot punktus, ir iespējams iepazīties ar apkārtnes interesantākajām vietām, piemēram, Inčukalna velna alu, restorāna „Sēnīte” drupām, Annas Ludiņas dendrāriju, Vangažu baznīcu un daudz ko citu.


Cena: 10 €
Cenā ietilpst: Garmin navigācijas ierīce un velo slēpņošanas uzdevums

Velo nomas cenas:
1 stunda 3,50 Eur
Katra nākamā stunda 1,50 Eur
Visa diena 10,00 Eur
* nomājot velosipēdu, obligāts aprīkojums ir ĶIVERE
- nomas cena: 1,50 Eur


Papildus var iznomāt:
+ bērnu krēsliņu - nomas cena: 1,50 Eur
+ JAUNUMS! Pieliekams bērnu velosipēds lielajam velosipēdam. Nomas cena kā parastam velosipēdam.