Velomaršruti

1.RĀMKALNI - KRIMULDA - SIGULDA - RĀMKALNI (31 km)


Velomaršruts


Velo ceļojums no „Rāmkalniem” līdz Siguldai gar Gaujas abiem krastiem.

Ceļš sākas Rāmkalnos, līkumo pa Krimuldas mežiem un pļāvām līdz Krimuldas baznīcai. Neliels posms pa Krimuldas šoseju un atkal jāgriež mežā, garām Krimuldas muižas kompleksam līdz Velnalas klintīm. Šķērsojot Gauju pa kājinieku tiltu, jāgriež uz „Rāmkalniem”. Garām Lorupes gravai līdz Katlapu iezim – šī ir labākā vieta piknikam ar brīnišķīgu skatu uz upi Gauju. Un te jau līdz „Rāmkalniem” nav tālu – izbraucot cauri ciematam Gauja, vēl daži kilometri pa meža ceļu un nemanot ir sasniegts ceļojuma galapunkts.Nozīmīgi tas, ka šajā posmā no Siguldas līdz „Rāmkalniem” veloceliņš vijas pa mežu, blakus Pleskavas šosejai, tas ir svarīgi un, galvenais,droši, jo uz lielo šoseju nemaz nav jābrauc!

 

2. RĀMKALNI - VANGAŽU BAZNĪCA - RĀMKALNI (16 km)


 

Apskatiet un uzziniet kaut ko jaunu, veselīgi izkustoties!
 
Lejā no kalna, cauri ēnainām alejām, gar upes krastu, tad pāri lielajai pļavai...un tad jau skatam paveras Velnala – noslēpumaina un vilinoša (tās garums ir 16 metri). Virs alas erozijas rezultātā ir izskalots liels kanjons, kas līdzinās krāterim. No alas iztek avotiņš ar ļoti garšīgu ūdeni.Vēl pēdējais malks avota ūdens un atkal var doties ceļā, līdz Ludiņas botāniskajam dārzam, kur kāds atpūtas mirklis pie dabas un miera. Dārzā katru koku un krūmu ir stādījuši pazīstami mākslinieki un sabiedriskie darbinieki, to starpā ir arī rakstnieks Imanta Ziedoņa un komponists Raimonds Pauls. Tālāk ceļš vijas pāri laukiem gar mežmalu, līdz lauka vidū jau redzama Vilkaču priede, tad Vangažu baznīca - romantiska un vientuļa.Ceļš no austrumiem uz rietumiem ir senais Rīgas lielceļš, savukārt, ceļš no dienvidiem uz ziemeļiem, agrāk veda uz Iļķenes pārceltuvi. Tagad ceļi ir pieklusuši, Rīgas lielceļš pārcēlies krietni uz Dienvidiem un Iļķenes pārceltuve jau sen beigusi savu darbu, vienīgi Baznīca kā Dieva pirksts nesatricināmi slejas debesīs. Ceļš a
tkal vedīs mežā, un seno Rīgas lielceļu, kur reiz braukusi pati Katrīna Lielā, tepat arī senās „Brastiņu” mājas, kur tā radusi naktsmājas. Vēl brauciens gar purvu, tad pēdējais apskates objekts- bijusī mednieku pils.

 
Maršruts ir piemērots gan ģimenei ar bērniem, gan romantiskiem braucienam divatā. Tas ved cauri klusiem meža ceļiem un ir bagāts ar skaistiem skatiem, kā arī dabas un kultūras apskates objektiem. Kopējais maršrutā pavadītais laiks nepārsniedz 3h. Maršruts tiek piedāvāts ar ļoti precīzu un ērtu topogrāfisko karti.
 

3. "RĀMKALNU" DUATLONS


Velo-laivu maršruts "Rāmkalni"–Sigulda–"Rāmkalni"

Tas ir aizraujošs 6-8 stundu ilgs ceļojums, kurš sākas un noslēdzas Atpūtas parkā "Rāmkalni".

Velomaršruts

Tā tiešām ir reāla pasaka kādā skaistā vasaras dienā!

„Rāmkalnu” velonoma aicina izbaudīt šos un citus interesantus ceļojumus miesai un dvēselei ...

Maršruts ir marķēts ar īpašām „Rāmkalnu” zīmēm uz kokiem vai asfalta.

Velomaršruts

Sīkāku informāciju par velo maršrutiem varat veikt pa tālr.: 29100280 vai rakstot uz e-pastu: info@ramkalni.lv